Menü
Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Saber Abdul Hakam Biyografisi

Saber Abdul Hakam Biyografisi

Saber Abdul Hakam
Saber Abdul Hakam
Hafızı Dinle İndir

Saber Abdul Hakam’ın Hayatı

Saber Abdul Hakam Hafızlar dünyasında parlayan bir ışıktır. Okumalarında yürekten sesini işledi.
Şeyh Saber Abdul Hakam, 6 Aralık 1962’de Mısır doğdu; Çalışmalarını tamamlamak için “İskenderiye” şehrine taşındı ve 1986 yılında tarım alanında lisans derecesini aldı.

Lisans derecesini kazandıktan sonra, Şeyh Saber Abdul Hakam, tarım bilimlerindeki yolunu Kuran’ın “Tecvid” bilimine dönüştürdü . Kur’an-ı Kerim okunmasında lisans aldığı “Tecvid” İskenderiye Enstitüsü’ne katıldı; aynı enstitüde “Ten readings of Koran” nda yüksek bir derece aldı.

Mezuniyetinin ardından Şeyh Saber Abdul Hakam, Mısır ve Suudi Arabistan’da, 1982 ve 1989 yılları arasında birçok Mısır camisine imam ve vaiz olarak atanan çeşitli işlevleri birleştirdi. Bundan sonra, Suudi Arabistan, Riyad’daki “Al Rwad” devlet okullarında “Riyad Al Salihin” devlet okulunda ve daha sonra “Al Fikr” devlet okullarında Riyad’da Kur’an-ı Kerim ezberlemesinin hayır kurumu olarak Kur’an öğretmeni olarak çalıştı.

Aynı bağlamda Şeyh Saber Abdul Hakam, başkent Riyad’daki Salah Eddine Camii’nde “Muezzin” olarak çalıştı; daha sonra aynı şehirde Abdullah Hamdan’ın camisinde bir imam olarak. Bunun yanı sıra, imam olarak çalışmasını, dini dersler vererek Kuran ezberleme ve Tecvid yarışmalarını denetlemeyi başardı.

Diğer Hafızlar

Saber Abdul Hakam, Saber Abdul Hakam biyografi, Saber Abdul Hakam hayatı, Saber Abdul Hakam özgeçmişi, Saber Abdul Hakam hakkında, Saber Abdul Hakam doğum yeri, Saber Abdul Hakam fotoğraf, Saber Abdul Hakam video, Saber Abdul Hakam kimdir?, Saber Abdul Hakam kaç yaşında?, Saber Abdul Hakam nereli, Saber Abdul Hakam resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir