Anasayfa / Tarih / Ebubekir el-Şatiri Biyoğrafisi

Ebubekir el-Şatiri Biyoğrafisi

Ebubekir Şatıri
Ebubekir ŞatıriAbu Bakr Al Shatri
Hafızı Dinle İndir

Ebubekir el-Şatiri ’nin Hayatı

1970 yılında Cidde, Suudi Arabistan’da doğdu. Cidde’de büyümüş ve ilk öğrenimini burada almıştır.
Kuran-ı Kerim İlimleri konusunda Dr. Ayman Rochdi Suwaid’ den icazet alan El-Şatiri, Rüya İlimleri hakkında da icazet almıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Cidde’de ki Al-Furkan Cami’nin imamlığını ve bir çok caminin baş imamlığını yapan El-Şatiri, pek çok ülkede toplantılar ve konferanslar düzenlemektedir. Bu ülkelerin arasında Türkiye’nin de olması onu ülkemizde tanınırlığını arttırmıştır. Şatıri, halihazırda Cidde’deki Furkan Camii’nin imamı.

Ebubekir Şatıri’nin özgün bir sesi var. Şatıri’nin hayranı olan çok büyük bir kitle mevcut dünya çapında. Hatta Şatıri’nin ses rengini ve Kur’an okuyuş tarzını tercih edenler için “Kur’an’ın ağzına en çok yakıştığı isim odur” desek fazla abartmış olmayız. Tiz mi demek lazım tam karşılayan tabir için bilmiyorum ama derinden gelen ince tona sahip bir ses onunki ve şüphe yok ki bilhassa hüznü yüreklere işleyebilen, etkileyici bir tilavete sahip. Kıraati de kusursuz denebilecek isimlerin başında geliyor.

Ebubekir Şatıri oldukça da aktif bir isim. Uluslararası faaliyetlere iştirak eden, genç yaşına rağmen Arap coğrafyasında nüfuz sahibi olmuş bir hoca. “Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı” listesinde yer alan isimler arasında Şatıri.

Diğer Hafızlar

Ebubekir el-Şatiri, Ebubekir el-Şatiri biyografi, Ebubekir el-Şatiri hayatı, Ebubekir el-Şatiri özgeçmişi, Ebubekir el-Şatiri hakkında, Ebubekir el-Şatiri doğum yeri, Ebubekir el-Şatiri fotoğraf, Ebubekir el-Şatiri video, Ebubekir el-Şatiri kimdir?, Ebubekir el-Şatiri kaç yaşında?, Ebubekir el-Şatiri nereli, Ebubekir el-Şatiri memleketi Ebubekir el-Şatiri resim, Abu Bakr Al Shatri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir