Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Abdullah Basfar Biyografisi

Abdullah Basfar Biyografisi

Abdullah Basfar
Abdullah Basfar
Hafızı Dinle İndir

Abdullah Basfar’ın Hayatı

Suudi Arabistan’da ünlü bir Kuran-ı Kerim okuyucusu ve imamdır. İlk olarak Cidde’de İmam ve Ramazan Kuran Recitation gecelerinde öne çıktı.

Basfar’ın okunması daha sonra birçok Kur’an Radyo İstasyonunda yayıldı ve Uydu TV Kanallarında yayınlandı. Abdullah İbn Ali Başfar, Müslüman dünyanın önde gelen yazarlarından biri olmasına rağmen, çeşitli İslami konularda din dersleri vermeye başladı ve Afrika’daki yoksul ülkelere ve krizde bulunan ülkelere yardım çağrısında bulundu. Ayrıca, Ndjamena, Tchad’da bu yardımı sağlamak için kendisine katkıda bulunmuştur.

Abdullah İbn Ali Basfar, aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’e hizmet eden en etkili kurumlardan biri olan Muslim World League(Müslüman Dünya Ligi) ile ilgili Kur’an-ı Kerim’in Uluslararası örneğinin başkanıdır.

Diğer Hafızlar

Abdullah Basfar, Abdullah Basfar biyografi, Abdullah Basfar hayatı, Abdullah Basfar özgeçmişi, Abdullah Basfar hakkında, Abdullah Basfar doğum yeri, Abdullah Basfar fotoğraf, Abdullah Basfar video, Abdullah Basfar kimdir?, Abdullah Basfar kaç yaşında?, Abdullah Basfar nereli, Abdullah Basfar memleketi Abdullah Basfar resim, Abdullah Ibn Ali Basfar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir