Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Dawood Hamza Biyografisi

Dawood Hamza Biyografisi

Dawood Hamza
Dawood Hamza
Hafızı Dinle İndir

Dawood Hamza’nın Hayatı

Libya’daki en ünlü hafız ve Kuran-ı Kerim okuyucularından biridir.

Şeyh Dawood Hamza, 1 Kasım 1968’de Libya (Trablus)’da doğdu.

On yaşındayken babası, okuldaki başarısı vesilesiyle ona bir hediye verdi; hediyesi bir Kuran-ı Kerim okuyucusu “AbdulBasit AbdulSamed” kaydı oldu. Şeyh Davud, AbdulSamed’in sesini taklit etmeye çalıştı. Abdulsamed’in sesine büyülenmiş ve tecvidi öğrenme kararı aldı.

Dawood Hamza, Muhammed Sadiq Al Minshawy gibi birçok Kuran okuyucusu ile tanışmak için Kur’an-ı Kerim okuluna kaydoldu.

Şeyh Dawood’un Kuran Okulu’na girişi artık sadece temelleri keşfetmek değildi. Özel ve içten gelen sesi nedeniyle büyük bir Kur’an okuyucusunun sayısız özelliğini göstermeye başladı. Hocaları onu Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek ve Kur’an-ı Kerim okuma kurallarına hakim olmaya teşvik etti. Kuran-ı Kerim’i yirmi yaşındayken iki yıl içinde tamamen ezberledi.

Kariyeri boyunca Şeyh Dawood Hamza Libya ve Kanada arasında taşındı. 22 yaşında bir Kuran-ı Kerim öğretmeniydi ve Libya da birçok öğrenciye Kur’an-ı Kerim öğretti; Daha sonra Libya’da ünlü yazarlardan biri oldu. Ayrıca 10 yıldan uzun bir süredir Kanada da imam olarak görevlendirildi.
Diğer Hafızlar

Dawood Hamza, Dawood Hamza biyografi, Dawood Hamza hayatı, Dawood Hamza özgeçmişi, Dawood Hamza hakkında, Dawood Hamza doğum yeri, Dawood Hamza fotoğraf, Dawood Hamza video, Dawood Hamza kimdir?, Dawood Hamza kaç yaşında?, Dawood Hamza nereli, Dawood Hamza resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir