Menü
Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Ahmet el-Acemi Biyografisi

Ahmet el-Acemi Biyografisi

Ahmet El Acemi
Ahmet El Acemi
Hafızı Dinle İndir

Ahmet el-Acemi’nin Hayatı

24 Şubat 1968 yılında El-Huber, Suudi Arabistan da doğdu. Dünya da Kuran-ı Kerim’i en iyi okuyan isimlerin arasında olan el-Acemi sadece kâri olarak değil, bir tefsir alimi olarak da saygı duyulan isimlerden.

Üniversiteyi Mohamed Ben Saud Üniversitesi’nde tamamlamasının ardından Pakistan’da lisans sonrası eğitimine devam etmiş. Pakistan’daki Lahor Public University’de yüksek lisans ve doktorasını tamamlayan El Acemi bir tefsir âlimi olarak ülkesine dönmüş. “Minnat Al Aliy Al Kabir Fi Charh Toroq Attafsir” adlı tezi, kendisine ait önemli bir eser.

El Acemi, ilk imamlığını 1984 yılında Al Moghira Ben Chooba ve 1985 yılında Huber Büyük Camii’nde (the Great Mosque of Khobar) yapmış. Doğum tarihine bakarsak 16-17 yaş gibi oldukça genç bir yaşta imamlık yapmaya başlamış olduğu görülebilir.

1992 yılında ise yine memleketi El Huber’deki Al Amir Mohammad Bin Fahd Camii’ne imam olarak atanıyor. Şu an Cidde’de imamlık yapmakta.

Evli ve 6 çocuk babası olan El Acemi, aktif bir kişiliğe de sahip. Etkinliklere katılıyor, büyük konferanslar veriyor, TV programları yapıyor.

Onun sesini en iyi tanımlayabilecek tabir “yanık bir sese” sahip olduğudur. Sitemizde tam hatim paylaşılmış şekilde dinleyebilirsiniz.

Diğer Hafızlar

Ahmet el-Acemi, Ahmet el-Acemi biyografi, Ahmet el-Acemi hayatı, Ahmet el-Acemi özgeçmişi, Ahmet el-Acemi hakkında, Ahmet el-Acemi doğum yeri, Ahmet el-Acemi fotoğraf, Ahmet el-Acemi video, Ahmet el-Acemi kimdir?, Ahmet el-Acemi kaç yaşında?, Ahmet el-Acemi nereli, Ahmet el-Acemi memleketi Ahmet el-Acemi resim, Ahmed Ali Al Ajmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir