Menü
Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Nasser al Qatami Biyografisi

Nasser al Qatami Biyografisi

Nasser Al-Qatami
Nasser Al-Qatami
Hafızı Dinle İndir

Nasser al Qatami’nin Hayatı

1980, Riyad – Suudi Arabistan da doğdu. Dünyanın sayılı hafızlarından olma yoluna çocukken başladığı Kur’an okullarında çıktı. Henüz 14 yaşında imam oldu. Evli ve üç çocuğu var; iki erkek ve bir kız. Prenses Latife bin Sultan bin Abdulaziz Camii’nde görev yapmaktadır. Nasser Al Qatami, Suudi Arabistan’da ünlü bir Kur’an-ı Kerim Hafızı ve okuyucusudur. Mısır/ Kahire’deki Al Hayat Üniversitesi’nden onur doktorasına sahiptir.

Yumuşak sesi ve Kur’an’ı hisseden, hissettiren okuyuşuyla dinleyene tesir eden Nassar Al Qatami’yi; bu genç hafızı ve ilim adamını kısaca da olsa duymayanlara duyurmak istedik. Zira başta da açıkladığımız üzere Al Qatami gibi zatların gayreti (ve tabi kabiliyeti) gözden kaçırılmayacak kadar mühim.

Kendisinin bir diğer özelliği ise sade bir imamlıkla yetinmeyip dava edindiği Kur’an’ı sahadaki faaliyetleriyle de icra etme çabasıdır. Bu bağlamda Suudi Arabistan içinde ve dışında verdiği konferanslar, yaptığı birçok konuşma, katıldığı etkinlikler örnek olarak verilebilir. Bunların bir kısmının yayımlanmış video ve bültenlerine ulaşmak mümkün.

En büyük hafızları, Kabe imamlarını da içeren Ayat Al Kur’an Karim Group’un yönetim konseyinde görev almaktadır.

Diğer Hafızlar

Nasser al Qatami, Nasser al Qatami biyografi, Nasser al Qatami hayatı, Nasser al Qatami özgeçmişi, Nasser al Qatami hakkında, Nasser al Qatami doğum yeri, Nasser al Qatami fotoğraf, Nasser al Qatami video, Nasser al Qatami kimdir?, Nasser al Qatami kaç yaşında?, Nasser al Qatami nereli, Nasser al Qatami memleketi Nasser al Qatami resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir