Anasayfa / Tarih / Abdurrahman Şureym Biyoğrafisi

Abdurrahman Şureym Biyoğrafisi

Suud el-Şureym
Suud el-Şureym
Hafızı Dinle İndir

Doğum Tarihi: 
19 Ocak 1964 – Riyad, Suudi Arabistan

İki kere Kâbe imamı olan Hafız: Kur’an tilaveti ile gönülleri titreten dünyaca ünlü hafız, Kâbe ana mescit imamlarından biri yani Kâbe baş imamı.

Tam Adı: Suud ibn İbrahim ibn Muhammed el-Shuraim

Abdurrahman Şureym’in Hayatı

Doğum tarihi 19 Ocak 1964 (farklı kaynaklarda 1966 olduğunu da gözlemledim.) Suudi Arabistan’da Riyad’da doğdu .

Saud Al-Shuraim, Areen ilkokulunda, daha sonra Ortaöğretim için modern okullarda ve daha sonra El Yarmouk Kuzey Lisesinde eğitim aldı. Ortaokulunun son yıllarında Kuran’ın Hafız’ı oldu . 1983’te liseden mezun oldu. Daha sonra Riyad’da İmam Muhammed bin Saud İslam Üniversitesi‘ne 1988’de mezun oldu. Ertesi yıl 1989’da “Ma’had Al-‘ali Lilqadhah” enstitüsüne katıldı ve yüksek lisans derecesi aldı. 1992 yılında doktorasını sürdürdü. Mekke Umm al-Qura Üniversitesi’nde derece yaptı.

1991 yılında Kral Fahd’ın emriyle Mescid-i Haram’ın (Kâbe) İmam’ı yapıldı. 1992 yılında Mekke Yüksek Mahkemesinde yargıç olarak atandı. 1995 yılından beri Mekke’deki Umm al-Qura Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmaktadır. Daha sonra “Şeriat ve İslam Araştırmaları” fakültesi dekanı olarak atandı. 2010 yılının Haziran ayında, üniversitenin fıkıh uzmanı profesörlüğüne terfi ettirildi. Halen Suudi Arabistan’da çalışıyor.

6 Nisan 2018’de Shuraim’in twitter hesabı Suudi yetkililer tarafından kapatıldı. Al-Shuraim, Krallık’ta siyasi ve sosyal konular hakkında yorumlarda bulunmuş ve İslami öğretilerin ihlal edildiğine inandığını eleştirmiştir

Diğer Hafızlar

Abdurrahman Şureym, Abdurrahman Şureym biyografi, Abdurrahman Şureym hayatı, Abdurrahman Şureym özgeçmişi, Abdurrahman Şureym hakkında, Abdurrahman Şureym doğum yeri, Abdurrahman Şureym fotoğraf, Abdurrahman Şureym video, Abdurrahman Şureym kimdir?, Abdurrahman Şureym kaç yaşında?, Abdurrahman Şureym nereli, Abdurrahman Şureym memleketi Abdurrahman Şureym resim, Suud el-Şureym

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir