Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / İdriss Abkar Biyografisi

İdriss Abkar Biyografisi

İdriss Abkar
İdriss Abkar
Hafızı Dinle İndir

İdriss Abkar’ın Hayatı

Şeyh Mohammed İbn İdriss Abkar 1975’te Cidde şehrinde doğdu. Büyük, yetenekli bir Kur’an-ı Kerim hafızıdır. Güzel kişiliğinin yanı sıra, en iyi seslerden biri olarak kabul edilir.

Sekiz yaşındayken, Masjid-ut-Tawheed’de Kuran eğitimi almaya başladı ve 13 yaşındayken, Masjid ul Fatini’deki Hifdh ul Kuran gruplarına katıldı. Yusuf Al Ahmadi, Abdelwahab Al Ahmadi, Awda Addahri, Abdellah Alqarni, Hadi Said ve Mohammed Rafii gibi büyük isimleri içeren alanda en iyi eğitim verildi.

Muhammed İdriss Abkar Kuran’da Şeyh Yusuf Al Ahmady, Şeyh Abdülhahab El-Ahmadi, Şeyh Odah El-Zahery, Şeyh Abdullah El-Kavar ve Şeyh Hadi Said gibi saygın Şeyhlerin güçlü ve gayretli rehberliği altında Kuran’a hakim oldu.

Mescid-i Al-Fatima, Mescid-i İbn-i Hicret, Mescid El-Ciheyt, Esed İbn El-Hadeer Mescidi, Mescid-i İbrahî, Mescid Seliem el Araby ve Mescid Bağaber’de namaz kıldırdı.

23 Kasım 2013 Cumartesi günü Abu Dabi’deki Şeyh Zayed Büyük Mescidi’nin resmi İmamı olarak atandı.
Diğer Hafızlar

Omar Al Kazabri, Omar Al Kazabri biyografi, Omar Al Kazabri hayatı, Omar Al Kazabri özgeçmişi, Omar Al Kazabri hakkında, Omar Al Kazabri doğum yeri, Omar Al Kazabri fotoğraf, Omar Al Kazabri video, Omar Al Kazabri kimdir?, Omar Al Kazabri kaç yaşında?, Omar Al Kazabri nereli, Omar Al Kazabri resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir