Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Hamad Sinan Biyografisi

Hamad Sinan Biyografisi

Hamad Sinan
Hamad Sinan
Hafızı Dinle İndir

Hamad Sinan’ın Hayatı

Tam adı Sheikh Abu Al Hareth Hamad Sinan, Kuveyt asıllı Kuran-ı Kerim okuyucusu ve İslam vaizidir.
Halen “Al Bachar” camii’nde imam ve vaiz olarak çalışmaktadır. İslami vaiz ve Kuran okuyucusu olarak ülkesinin her yerinden en önde gelen ve seçkin imamlardan biri haline gelmiştir.

İslami şeyhlerin çoğunun aksine, Hamad Sinan’ın başlangıçları Kur’an ve İslami Dava’dan uzaktı. 1973’ten beri ülkesinde ve Arap Körfezinde hayatının yaklaşık sekiz yıl boyunca popüler şarkıcılarından biri olduğu gibi sanatsal alanda en çok tanınan isim oldu. O, şarkılarını Edenik ritim ile ünlü hale getirdi. Yemen profesörü Muhammed Juma’a Han’ı taklit ederdi.

Şeyh Hamad Sinan, 1981’de Ramazan’ın son on gününe kadar gerçek rehberliği keşfetmedi; Kardeşi, Ramazan ayından faydalanmak için, ona Qiyaam Al Layl namaz kılmaları için onu davet etti. Şeyh Hamad Sinan kardeşine “Al Matir” camisine eşlik etti, Irak İmam Şeyh Al Dulaimi’nin arkasında dua ettiler . İmam Şeyh Hamad Sinan’ı etkileyen Rahman Suresinden bir ayet okudu ; tüm yaşamının gidişatını değiştirmenin ve hakikat yolunu bulmanın gerçek sebebi o ayet oldu. Ayet şuydu:

“Rabbinin makamından korkan kimselere iki cennet vardır.” (Rahman, 55/46)

Bu olayı takiben Şeyh Hamad Sinan, Yüce Allah’a ibadet etmeye ve Kur’an’ı ezberlemeye odaklanmak için şarkı dünyasını tamamen terk etmeye karar verdi. Hafs Aan Assem’in “Al Shatibiya” yönteminden aldığı sertifikaya sahip olana kadar Tecvide hakim oldu. İmamlığı 1987 yılında aldı.

Rehberliğini bulduktan sonra Şeyh Hamad Sinan şunları söyledi:

“Bir kişi dindar bir ortamda büyüdüğünde, çalışmalarının çevresiyle uyuşmaması halinde soru sormaya başlarlar. Bana olan buydu, kendimle sürekli bir kavga ettim ve her zaman bunu yapıp yapamayacağımı merak ettim, ve eğer ben onu örtbas etmeyeceğimi garanti eden şeyi yaparsam? Bu duygular, İslami bir Uyanış olduğunda beni korkutuyordu ”.

Şeyh Hamad şimdi Kuran ve Fıkıh hakkında derin bilgi birikimine sahipti. Ayrıca, İmam ve Müezzin seçim komitesinin saygın bir üyesiydi.
Diğer Hafızlar

Hamad Sinan, Hamad Sinan biyografi, Hamad Sinan hayatı, Hamad Sinan özgeçmişi, Hamad Sinan hakkında, Hamad Sinan doğum yeri, Hamad Sinan fotoğraf, Hamad Sinan video, Hamad Sinan kimdir?, Hamad Sinan kaç yaşında?, Hamad Sinan nereli, Hamad Sinan resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir