Menü
Anasayfa / Tarih / Önemli Şahsiyetler / Abdul Rashid Sufi Biyografisi

Abdul Rashid Sufi Biyografisi

Abdul Rashid Sufi
Abdul Rashid Sufi
Hafızı Dinle İndir

Abdul Rashid Sufi’nin Hayatı

Abdul Rashid Ali Sufi Somali doğumlu Kur’an-ı Kerim okuyucusu ve Hafızıdır. 1964’te Somali de doğdu.

Abdul Rashid Ali Sufi’nin babası da çok sayıda ilahiyatçı yetiştirdi. Kur’an-ı Kerim öğretmek ve öğrenmek için birçok okul ve enstitü kurdu. Mogadişu’nun ünlü camisine Al-Şeyh Ali Sufi Camii’ne adını verdi.

Abdul Rashid Ali Sufi, Kuran-ı Kerim’i on yaşında ezberledi. Yeteneğini kesinlikle Babasına borçluydu. Babası Ona, Kuran-ı Kerim ve Fıkıh’ın farklı yorumlarını öğretti.

Abdal Raşid Ali Sufi, 1981 yılında Mısır’a gitti ve burada Kur’an Enstitüsüne kaydoldu ve yüksek bir sertifika aldı. Buna paralel olarak, Abdul Rashid, El Azhar Camii’nde çalışmalar yürütmüş ve Okunuşlarda Şeyh Muhammed İbn İsmail El Hamdani tarafından iki derece verildi.

Abdul Raşid Ali Sufi babasının camisinde birçok ibadete öncülük etti. Daha sonra Kur’an bilimlerini öğretmek için birçok Arap ülkesini gezdi. Mısır’da, Katar’da imam ve Anas İbn Malik’in Camisi’nin vaaz verdiği Katar’da öğretmenlik yaptı.
Diğer Hafızlar

Abdul Rashid Sufi, Abdul Rashid Sufi biyografi, Abdul Rashid Sufi hayatı, Abdul Rashid Sufi özgeçmişi, Abdul Rashid Sufi hakkında, Abdul Rashid Sufi doğum yeri, Abdul Rashid Sufi fotoğraf, Abdul Rashid Sufi video, Abdur Rashid Sufi kimdir?, Abdul Rashid Sufi kaç yaşında?, Abdul Rashid Sufi nereli, Abdul Rashid Sufi resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir