-Allahumme Salli Ale Seyyidine Muhammed Ve Ala Ali Seyyidine Muhammed Salllahu Aleyhi Ve Sellem - La İlahe İllallah Muhammeden Resullullah - La Havle Vela Kuvvete İlla Billah - Güncel E-Kitap Arşivi Eklenmiştir - Tasavvuf Bölümü Açılmıştır Tıklayın
Tarih: 22.07.2014, Saat: 23:23 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)


Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Hadis
AliCNDN Çevrimdışı
Site Kurucusu

Admin Grubu
*******


Yorum Sayısı: 246
Üyelik Tarihi: 04.09.2013
Rep Puanı: 4
Yorum: #1
40 Hadis
Kırk Hadis
Peygamber Efendimizin (Sallalahu Aleyhi Ve Sellem ) Hadisleri1-Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.

2-Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir.

3-Bağışını geri alan kimsenin durumu şu köpeğin durumu gibidir: Yalını yer, iyice doyunca kusar. Sonra kusmuğuna tekrar dönüp onu yer.

4-Bir genç, ihtiyar bir kimseye yaşı sebebiyle ikramda bulunursa, Allah yaşlılığında ona ikram edecek kimseleri mutlaka takdir eder.

5-Bir insan ölünce üç kişi hariç herkesin ameli kesilir: Sadaka-i cariye bırakan, veya istifade edilen bir ilim bırakan veya kendine dua edecek salih evlat bırakan.

6-Bir müslümanın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.

7-Biriniz kardeşini Allah için seviyorsa ona sevdiğini söylesin

8-Bizi aldatan bizden değildir.

9-Cennet anaların ayağı altındadır.

10-Dul ve fakirlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir.

11-Ey iman edenler Allah’ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah’ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah’dan sakının
Halka teşekkürde bulunmayan Allah a şükretmez.

12-Her kim borçlu fakire mühlet verir, yahut borcundan indirirse Allahu Teala da onun Arşının gölgelerinden başka hiçbir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde arşının gölgesi altında dinlendirir.

13-Herhangi bir müslüman çıplak bir müslümanı giyindirirse, Allah da ona Cennetin meyvelerini ikram eder. Herhangi bir müslüman susuz bir müslümanı suya kandırırsa, Allah da ona ağzı mühürlü (el değmemiş) Cennet meşrubatından ikramda bulunur.

14-Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye veremez.

15Hiçbir kimse, el emeği ve helal kazancından daha hayırlı bir yemek yememiştir.

16-Hiçbiriniz kendisi için istediğini mü’min kardeşi için istemedikçe gerçek iman etmiş olamaz.

17-İlim öğrenmek üzere yola çıkan kimseye, Allah cennet yolunu kolaylaştırır

18-İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.

19-İnsanlar eğer Ramazan ayının kıymet ve ehemmiyetini hakkıyla bilselerdi, ümmetim, bütün senenin Ramazan olmasını temenni ederdi.
İnsanlar yaşadıkları gibi ölürler.

20-İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.

21-İşçiye ücretini, alnının teri kurumadan veriniz.

22-Karşılıklı ticarette ticaret yaptığın kişinin namaz kılması seni kandırmasın.

23-Kim bir hayirli isi yapmaya yonelirse, onu yapan kadar mukafat alir.
Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, kendisine onun kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

24-Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek ihlâs ile oruç tutar ve kıyam ederse (teravih namazı kılarsa) annesinden doğduğu günkü gibi günahlarından temizlenir.

25-Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin, eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin, buna da gücü yetmezse kalben karşı koysun. Bu da imanın en zayıf derecesidir.

26-Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.
Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.

27-Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.

28-Mümin kardeşine tebessüm etmen sadakadır. Iyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır. Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır. Yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.
Mümin kardeşinle münakaşa etme, onun hoşuna gitmeyecek şakalar yapma ve ona yerine getirmeyeceğin bir söz verme.

Müslüman bir kimsenin, bir malda kusur olduğunu bildiği halde, müşteriye haber vermeden satması haramdır
Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim, kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür. Kim bir müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, Allah da o sebeple onu kıyamet gününün sıkıntısından kurtarır. Kim bir müslümanı örterse, Allah da onu kıyamet günü örter.

Resülullah aleyhissalatu vesselam’a: “En efdal insan kimdir?” diye sorulmuştu. “Kalbi mahmüm (pak), dili doğru sözlü olan herkes” buyurdular. Ashab: “Doğru sözlülüğün ne demek olduğunu biliyoruz. Mahmümu’l-kalb ne demektir?” diye sordu. “(Mahmüm kalb), Allah’tan korkan tertemiz kalptir, içinde günah yoktur, zulüm yoktur, kin yoktur, hased yoktur” buyurdular.

Size vermekte olduğu nimetlerden ötürü Allahı sevin, benide Allah beni sevdiği için seviniz.

Sizin en hayırlılarınız, hanımlarına karşı en iyi davrananlarınızdır.
Sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir.
Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası.
16.09.2013 12:16
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak Bu Mesaj için Rep Ver Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Captcha Güvenlik Kodu
Captcha Güvenlik Kodu
(Büyük / Küçük Harf Duyarlıdır)
Lütfen, sol tarafta görmüş olduğunuz resmin, üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz. Bu işlem spam yorumları engellemek için kullanılmaktadır.

Anahtar Kelimeler

40 Hadis indir, 40 Hadis Videosu, 40 Hadis online izle, 40 Hadis Bedava indir, 40 Hadis Yükle, 40 Hadis Hakkında, 40 Hadis nedir, 40 Hadis Free indir, 40 Hadis oyunu, 40 Hadis download


Anahtar Kelimeler

40 Hadis indir, 40 Hadis Videosu, 40 Hadis online izle, 40 Hadis Bedava indir, 40 Hadis Yükle, 40 Hadis Hakkında, 40 Hadis nedir, 40 Hadis Free indir, 40 Hadis oyunu, 40 Hadis download


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yandex.Metrica
Alan1